Wszetecznica uwielbia wszelkiej maści religie i kler ... 

Kto ma prawo przebaczać grzechy?

Pan Jezus nie tylko dał klucze (prawo) całemu Kościołowi wszystkim wierzącym, by związywali z niebem lub rozwiązywali - jak było wyżej wspomniane - lecz także dał moc przebaczania grzechów. Wieczorem, po swoim zmartwychwstaniu. Pan Jezus objawił się wierzącym i rzekł: "Pokój wam. Jak Ojciec mnie posłał, tak Ja was posyłam. A to rzekłszy, tchnął na nich i powiedział im: Weźmijcie Ducha Świętego. Którymkolwiek grzechy odpuścicie, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są zatrzymane" [ Ew. Jana 20:19-23]. Należy zauważyć, że powyższe słowa były skierowane do wszystkich wierzących tam zebranych" z bojaźni przed Żydami". Były tam niewiasty i mężczyźni. Im wszystkim dał Pan to prawo "odpuszczenia i zatrzymywania grzechów", wszyscy oni bowiem stanowili Kościół Pana.

Nadużywając tych słów, dwa wyznania przyswoiły sobie prawo odpuszczania grzechów poprzez uszną spowiedź. Stało się to w roku 1215. Do tego czasu uszna spowiedź uszna nie istniała. W Słowie Bożym nie jest w ogóle użyty wyraz "spowiedź". Słowo Boże uczy jedynie o "wyznaniu grzechów i upamiętaniu się", co oznacza pokutę a nie spowiedź.

O tym w jaki sposób apostołowie i wierzący w Jezusa odpuszczali grzechy, dyskutowaliśmy już w rozdziale "Jakie klucze i komu były dane?"

Powyższy teks został napisany przez Kaznodzieję N.J. Sylwesiuk. Tekst ten nie jest copyrighted ( nie ma praw autorskich), ale zastrzeżone jest używane go w części lub zmienianie tekstu oraz drukowania i sprzedawanie dla zysku. Możesz go dowolnie drukować TYLKO dla prywatnego użytku

Przeczytaj koniecznie: Grzesznicy w rękach rozgniewanego Boga

Wszelkie prośby, pytania i uwagi proszę kierować przez email: mat18_20@wr.onet.pl lub pocztą tradycyjną (uwaga adres "grzecznościowy"!):

Maranatha, skrytka pocztowa nr 328; (dla Jacka i Gosi); PL - 50 - 950 WROCŁAW 2, POLAND

Adres do korespondencji pocztą "tradycyjną" udostępnili nam wierzący z CMS - poniżej jest ich reklama. Dziękujemy!

Reklama:

Pragniemy zaproponować Wam lekturę świadectwa nawrócenia dr Alberto Riverry - byłego rzymskokatolickiego (jezuickiego) księdza. Przed nawróceniem Alberto pracował nad rozbijaniem społeczności chrześcijan w Hiszpanii i krajach Ameryki Łacińskiej. Jeżeli Przyślecie nam swój adres, imię i nazwisko - to chętnie bezpłatnie prześlemy Wam jeden egzemplarz (oferta ważna tylko do wyczerpania zapasów). Jeśli Pragniecie otrzymać tę publikację proszę "kliknąć" na poniższy obrazek: