Świadectwo uwolnienia spod wpływu wszetecznicy

Dlaczego wystąpiłem z Kościoła rzymskokatolickiego?

Luis Padrosa

Kim jest don Luis Padrosa?

Wyjątki z ulotek i gazet w Hiszpanii, które charakteryzują go jako świetnego katolickiego mówcę i prelegenta.

Villafranca del Panades: "Jest to wydarzenie o wielkim znaczeniu dla całego miasta, że udało się urządzić przyjazd do Villafranca ojca Luisa Padrosy, wielkiego psychologa i niepospolitego mówcy, który wygłosi całą serię odczytów dla naszych mężczyzn. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć, jakie będą tego owoce, lecz wiemy, że obudzi to wśród nas niesłychane zainteresowanie. Ojciec Padrosa odznacza się powagą i głębią myśli. Jest on jednym z tych, którzy potrafią dotrzeć do głębi sprawy. Do tego jego doświadczenie i konkretne ujęcie zagadnienia, jego precyzyjna i staranna dykcja obudzą ducha i zawładną uwagą słuchaczy. Wiadomo jest, że wszędzie, gdzie tylko on się zjawi, sale są przepełnione.

Biorąc powyższe pod uwagę i zważywszy odpowiednią porę roku, aktualność ogłoszonego odczytu, pytania ciągle zajmujące umysły mężczyzn, w dodatku ogłoszenie tych odczytów w głównym teatrze, tylko dla mężczyzn, napełnia to wszystkich niecierpliwym oczekiwaniem".

Catalyud: "Trzeci odczyt w miejskim teatrze nie tylko nie wykazał zmniejszenia zainteresowania, lecz przeciwnie, stworzył problem, bo w teatrze nie starczyło miejsca dla pomieszczenia słuchaczy. Robotnicy w fabrykach pozamieniali swoje godziny pracy, by móc go usłyszeć. Nawet ludzie obojętni w sprawach religijnych cisnęli się do teatru, by znaleźć miejsce, jak gdyby ten odczyt był specjalnie dla nich przeznaczony. Publiczność rozchodząc się entuzjastycznie dawała wyraz swej zgody z prelegentem. Można się spodziewać, że dziś na dwie godziny przed odczytem nie będzie wolnego miejsca w teatrze" (wyjątek z ulotki wydanej przez "Akcję Katolicką").

Alicante: "Nasz duch, zatruty trucizną materializmu, napełniającą powietrze naszych nowoczesnych miast, był ożywiany i podniesiony do wyższych stref i czystszej atmosfery dzięki lekcjom czytanym przez ojca Padrosę. Sala nie mogła pomieścić zainteresowanych. Zainstalowano głośniki, by udostępnić ludziom stojącym na ulicy słuchanie tych wzniosłych przemówień wspaniałego mówcy".

Palma de Mallorca: "Wspaniała świątynia w Palma de Mallorca nie była dostatecznie wielka, by pomieścić przybyłych słuchaczy. Duchowe zadowolenie i religijne podniecenie rysowały się na każdej twarzy. Poza świątynią, w całym mieście i we wszystkich miejscach na wyspie ludzie słuchali przy pomocy głośników i radia podniecających apelów tego wyśmienitego mówcy".

Badalona: "Ojciec Padrosa w porywczym przemówieniu przez godzinę trzymał w zachwycie nadzwyczaj wielkie zgromadzenie".

Barcelona: "Wykazał on w swoim przemówieniu rzadko spotykany dar treściwości. Swą treścią, wspaniałą dykcją i nadzwyczajną logiką zaciekawił i ściągnął tłumy, mogące zapełnić dwa teatry. Wszyscy obecni stali się jego gorącymi propagatorami".

Seville: "Organizatorzy mogą być dumni. Sukces przewyższył nawet najbardziej optymistyczne oczekiwania, co może być dowodem jeszcze zwiększenia zainteresowania. Ojciec Padrosa rzeczywiście dorósł do tej popularności, jako mówca o nadzwyczajnej sile".

Spis treści

PRZEDMOWA AUTORA
NIEOMYLNOŚĆ PAPIEŻA
KONIECZNA POTRZEBA WIDZIALNEGO KOŚCIOŁA
JEDNOŚĆ
MARIA - MATKA JEZUSA
TRADYCJA
POST EUCHARYSTYCZNY
KONKLUZJA
Znaczenie i popularność książki w Hiszpanii

[Następny rozdział | Poprzedni rozdział | Spis treści] - tekst ten pochodzi z Czytelni Chrzescijanskiej - a pierwotnie po polsku był wydany przez Słowo Prawdy - Warszawa.

Przeczytaj koniecznie: Grzesznicy w rękach rozgniewanego Boga

Wszelkie prośby, pytania i uwagi proszę kierować przez email: mat18_20@wr.onet.pl lub pocztą tradycyjną (uwaga adres "grzecznościowy"!):

MARANATHA, skrytka pocztowa nr 328; (dla Jacka i Gosi); PL - 50 - 950 WROCŁAW 2, POLAND

Adres do korespondencji pocztą "tradycyjną" udostępnili nam wierzący z CMS - poniżej jest ich reklama. Dziękujemy!

Reklama:

Pragniemy zaproponować Wam lekturę świadectwa nawrócenia dr Alberto Riverry - byłego rzymskokatolickiego (jezuickiego) księdza. Przed nawróceniem Alberto pracował nad rozbijaniem społeczności chrześcijan w Hiszpanii i krajach Ameryki Łacińskiej. Jeżeli Przyślecie nam swój adres, imię i nazwisko - to chętnie bezpłatnie prześlemy Wam jeden egzemplarz (oferta ważna tylko do wyczerpania zapasów). Jeśli Pragniecie otrzymać tę publikację proszę "kliknąć" na poniższy obrazek: