Strona główna

10 powodów dla których nie jestem rzymskim katolikiem.

1.Władza papieska jest oszustwem.

Apostoł Piotr nigdy nie uważał się za papieża. Nigdy nie był w Rzymie. Wiedział, że to nie on, lecz Jezus Chrystus jest skałą na której zbudowany jest Kościół Boży.

Jest napisane: “Nikogo też na ziemi nie nazywajcie ojcem swoim; albowiem jeden jest Ojciec wasz, Ten w niebie.” Mat. 23:9.

2.Pokładanie nadziei na zbawienie w Marii jest oszustwem.

Jest napisane o Chrystusie: “I nie ma w nikim innym zbawienia; albowiem nie ma żadnego innego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni.” Dz. 4:12.

3.Czyściec jest oszustwem.

Idea owa była i jest sposobem na zarobienie pieniędzy. Jest napisane: “krew Jezusa Chrystusa, Syna jego, oczyszcza nas od wszelkiego grzechu.” I Jana 1:7.

4.Msza jest oszustwem.

“Opłatkowy Bóg” jest bluźnierczym szalbierstwem. Jest napisane o jedynej prawdziwej ofierze z grzechy dokonanej przez Pana Jezusa Chrystusa: “Lecz gdy On złożył raz na zawsze jedną ofiarę za grzechy, usiadł po prawicy Bożej.” Hebr. 10:12.

5.Różaniec jest oszustwem.

Jest napisane: “A modląc się, nie bądźcie wielomówni jak poganie; albowiem oni mniemają, że dla swej wielomówności będą wysłuchani.” Mat. 6:7.

6.Spowiedź jest oszustwem.

Jest to niechrześcijańskie, nieprzyzwoite i niemoralne. Jest napisane: “Albowiem jeden jest Bóg, jeden jest też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Jezus Chrystus.” I Tym. 2:5.

7.”Cudowne relikwie” są oszustwem.

Podobnie jak obrazy, krucyfiksy, “krwawiące serca”, “woda święcona” i inne pogańskie wynalazki. Jest napisane: “Nie czyń sobie podobizny rzeźbionej czegokolwiek” II Mojż. 20:4.

8.Zabranianie spożywania mięsa jest oszustwem.

Podobnie jest z zasadą celibatu. Jest napisane: “A Duch wyraźnie mówi, że w późniejszych czasach odstąpią niektórzy od wiary i przystaną do duchów zwodniczych i będą słuchać nauk szatańskich, uwiedzeni obłudą kłamców, naznaczonych w sumieniu piętnem występku, którzy zabraniają zawierania związków małżeńskich, przyjmowania pokarmów” I Tym. 4:1-3.

9.Jestem obywatelem Polski.

Odmawiam poddaniu się pod władzę oszukańczemu rzymskiemu księciu. Jest napisane: “Nikt nie może dwóm panom służyć” Mat. 6:24.

10.Jestem chrześcijaninem.

Niemożliwością jest być zarówno chrześcijaninem jak i prawdziwym rzymskokatolikiem. Jest napisane: “Lud ten czci mnie wargami, ale serce ich daleko jest ode mnie. Daremnie mi jednak cześć oddają, głosząc nauki, które są nakazami ludzkimi.” Mat. 15:8-9. “jakaż społeczność między światłością a ciemnością?...Dlatego wyjdźcie spośród nich i odłączcie się, mówi Pan” II Kor. 6:14-17.

Dlaczego Ty jesteś rzymskim katolikiem?

Albo twoi rodzice byli rzymskokatolikami, albo nawróciłeś się z czegoś innego. Jeśli to pierwsze, nie mogłeś sam sobie pomóc. Jeśli to drugie, nawróciłeś się ze złego na gorsze. Spróbuj jeszcze raz. Tym razem, ZWRÓĆ UWAGĘ NA SŁOWO BOŻE. W JAKIMKOLWIEK PRZYPADKU, NIE POZOSTAWAJ KIM JESTEŚ! “Zmiana twojej religii” nie jest większym wstydem niż zmiana twoich poglądów politycznych, ubrań, czy narodowości. Kiedy widzisz coś lepszego, jest to po prostu dobry zmysł. Czy pozostałbyś biednym tylko dlatego, że twoi rodzice byli biedni? Czy człowiek musi być komunistą dlatego, że jego rodzice byli komunistami? Musimy być analfabetami dlatego że nasi rodzice nimi byli?

KOŚCIÓŁ RZYMSKOKATOLICKI NIE JEST CHRZEŚCIJAŃSTWEM.

JEST TO FAŁSZERSTWO, MIESZANINA POGAŃSKICH PRAKTYK Z NIEWIELKĄ ILOŚCIĄ PRAWDY.

JEST ON PEŁEN BŁĘDÓW I SPRZECZNOŚCI.

JEGO PAPIEŻE WALCZYLI MIĘDZY SOBĄ, NAKŁADALI NA SIEBIE NAWZAJEM EKSOKOMUNIKI I SPRZEDAWALI SWOJE URZĘDY.

Rzymski katolicyzm zrodził komunizm. Stara się on stłamsić walkę z analfabetyzmem, wolność, Biblię, demokrację. Dowodem są Hiszpania, Kolumbia, Meksyk. Włochy są drugim, za Rosją, państwem pod względem ilości komunistów.

W przeciwieństwie do swego twierdzenia, że “Kościół nigdy się nie zmienia”, zmienia się on cały czas – i zawsze na gorsze!

Wielu z jego papieży było niemoralnymi degeneratami. Pełny jest rozłamów i schizm. Jezuici, franciszkanie, i inni “święceni” pozostają ze sobą w rażącej niezgodzie. Satanistyczny system czyni młode dziewczęta niewolnicami, utrzymuje celibat dla księży i finansowo, mentalnie, moralnie i duchowo zwodzi swoich wyznawców. Jest opisany w Objawieniu św. Jana, w rozdziale 17 jako “MATKA WSZETECZNIC I OBRZYDLIWOŚCI ZIEMI. I widziałem tę kobietę pijaną krwią świętych i krwią męczenników Jezusowych.” Obj. 17:5,6.

Co powinieneś zrobić?

1.Zwróć się do Pana Jezusa Chrystusa.

Zaakceptuj go jako twojego Zbawiciela i Pana, “Każdy bowiem, kto wzywa imienia Pańskiego, zbawiony będzie.” Rzym. 10:13. “O nim świadczą wszyscy prorocy, iż każdy, kto w niego wierzy, dostąpi odpuszczenia grzechów przez imię jego.” Dz. 10:43.

2.Opuść religię rzymską.

“Wyjdźcie z niego, ludu mój, abyście nie byli uczestnikami jego grzechów i aby was nie dotknęły plagi na niego spadające, gdyż aż do nieba dosięgły grzechy jego i wspomniał Bóg na jego nieprawości.” Obj. 18: 4,5.

3.Dołącz do ewangelicznego, fundamentalnego chrześcijańskiego zgromadzenia (kościoła).

Gdzie Biblia jest wykładana, gdzie zbawienie i oddzielenie od grzechu są przedmiotami kazań, gdzie Pan Jezus Chrystus jest jedynym centrum zgromadzeń i Jest czczony jako Mesjasz, Pan i doskonale wystarczający Zbawiciel.

Jeśli napiszesz, lub "zaemailujesz" do nas, pomożemy ci odnaleźć takie zgromadzenie (kościół) w twoim sąsiedztwie, lub tak blisko jak jest to możliwe.

Jeśli jesteś księdzem, i szczerze tego pragniesz, pomożemy ci uciec i przedstawić ciebie chrześcijanom, którzy będą ciebie wspierać w imię Pana Jezusa Chrystusa podczas trudnych pierwszych chwil. Pamiętaj o Bożych obietnicach – “Wszystko mogę w tym, który mnie wzmacnia, w Chrystusie.”, “A Bóg mój zaspokoi wszelką potrzebę waszą według bogactwa swego w chwale, w Jezusie Chrystusie.” Fil. 4:13,19.

Dla twojego wiecznego szczęścia ponaglamy ciebie do podjęcia tych kroków natychmiast, abyś odnalazł pokój w Bogu.

Przeczytaj koniecznie: Grzesznicy w rękach rozgniewanego Boga

Wszelkie prośby, pytania i uwagi proszę kierować przez email: mat18_20@wr.onet.pl lub pocztą tradycyjną (uwaga adres "grzecznościowy"!):

MARANATHA, skrytka pocztowa nr 328; (dla Jacka i Gosi); PL - 50 - 950 WROCŁAW 2, POLAND

Adres do korespondencji pocztą "tradycyjną" udostępnili nam wierzący z CMS - poniżej jest ich reklama. Dziękujemy!

Reklama:

Pragniemy zaproponować Wam lekturę świadectwa nawrócenia dr Alberto Riverry - byłego rzymskokatolickiego (jezuickiego) księdza. Przed nawróceniem Alberto pracował nad rozbijaniem społeczności chrześcijan w Hiszpanii i krajach Ameryki Łacińskiej. Jeżeli Przyślecie nam swój adres, imię i nazwisko - to chętnie bezpłatnie prześlemy Wam jeden egzemplarz (oferta ważna tylko do wyczerpania zapasów). Jeśli Pragniecie otrzymać tę publikację proszę "kliknąć" na poniższy obrazek: